Matdagbok eller blogg eller alltihopa??

Etiketter: ,

Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
  • Författare
    Inlägg
  • #5286
    Avatarbimmerboy
    Deltagare

    Med nya forumet fick vi ju en blogg, glad i hågen porterade jag över mina inlägg i min matdagbok dit och trodde i min enfald att detta var det nya och det skulle bli världens fart. Visst, bloggen tar lite mer fart varje dag men jag saknar det trycket och buset som man ser i dom vanliga matdagböckerna i forumet. Stundtals funderar jag på att gå tillbaka men sen så velar jag i vanlig ordning.

    Hur känner ni andra för bloggen? Är ni där alls? Bra eller Anus? Eller har ni förslag på hur man kombar matdagboken med bloggen?

    /Johan :blomma:

    #81874
    Avatarulfons
    Deltagare

    Det enda bloggen ledde till är att man får in och leta inlägg på ett ställe till. Jag tycker då att de gamla vanliga trådarna räcker bra, då kan man även kolla utvalda ämnen, medans en blogg blir en gröt av allt. Men vill man blogga så visst ska man det, det är bara vad en gammal teknikbroms tycker.

    #81875
    Avatarbimmerboy
    Deltagare

    Min tanke är att Richard löser hur man väver in bloggen i forumet så man slipper leta på 2 ställen som du säger, det är en stor anledning till att besöken är relativt få.

Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
  • Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.