Sjuk och ej sugen på fett?!

Visar 6 inlägg - 1 till 6 (av 6 totalt)
  • Författare
    Inlägg
  • #1632
    AvatarIda
    Deltagare

    Hej!

    Jag började med lchf i tisdags och i onsdags drog jag på mig en rejäl förkylning som gör att jag har ont lite varstans och känner mig allmänt sjuk. Detta gör att jag inte alls känner mig sugen på att äta, och definitivt inte fet mat.

    Har ni några tips på vad jag kan äta? Ett lagat mål mat känns inte direkt lockande just nu..

    #25102
    Avatarmctrollet
    Deltagare

    Sjukdom går först, och går man upp ett hekto då så försvinner det snabbt… Men har du provat äggmjölk??

    #25104
    AvatarIda
    Deltagare

    Haha ja men det känns bara så onödigt eftersom jag PRECIS börjat med lchf. Har legat i startgroparna i typ en månad innan jag äääntligen tog steget fullt ut.

    Nu sitter jag här med en tallrik bacon och en fejk ”ris a la malta” eller vad det kallas.

    Har tänkt på det här med äggmjölk länge men inte riktig tagit mig dit än. Plus att min mixer gick sönder i förrgår. Just my luck! Är det cocosfett man ska ha då?

    Tack för hjälpen=)

    #25101
    Avatarmctrollet
    Deltagare

    går nog bra med vilken som… låna grannens;)

    #25103
    AvatarAnna1989
    Deltagare

    Min mixer är också trasig. Kör med elvisp, funkar minst lika bra. Det är ju inget som ska hackas sönder!

    #25100
    AvatarVodo
    Deltagare

    pizzasallad brukar fungera för mig 🙂

Visar 6 inlägg - 1 till 6 (av 6 totalt)
  • Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.